Milí návštevníci.Z dôvodu technickej poruchy sú niektoré časti našej stránky nedostupné. Na odstránení závad pracujeme. Ďakujeme za pochopenie!
  Aktuality   Predpoveď počasia Aktuálne počasie   Letoviská Voda Hory Snehové správy Web kamery Turist Info Zdravie Astro Agro Postreky Lexikón   Služby Kontakt
Vyhľadávanie
Náhľad kamier

Pilot Brothers 3D-2. Záhada Kennel Club: Prehľad


Šéfkuchár a kolega si po dokončení prípadu záhradných škodcov nestihli oddýchnuť, život im však pripravil nové prekvapenie. Čestný obyvateľ Berdičeva, amatérsky historik, sa obracia na pomoc s detektívmi. Žiada nájsť historickú večnú hodnotu - potápačský oblek slávneho cestovateľa a prieskumníka Fokiho Muldyrina. Fock sa ešte pred revolúciou hrdinsky ponoril do jednej z mestských nádrží, po ktorej nečakane odišiel do dôchodku. Pilotní bratia sa opäť zaoberajú vyšetrovaním ešte jedného zložitého a mätúceho prípadu!

Hlavné vlastnosti hry:
Nové dobrodružstvá legendárnych bratov pilotov.
Zúrivá detektívka rozprávajúca o starodávnom tajomstve, ktoré každého zväzuje.
Nové zákutia Berdicheva, farebné obrazovky a farebné, nepredvídateľné postavy.
Živé dialógy a iskrivý humor.
Originálne minihry a hlavolamy z Minecraft Games - majstrov vývoja logických hier.

Prológ.

Nepoznám nikoho, kto by nehral sériu „BROTHERS PILOTS“, a ešte viac táto séria zažíva od roku 2004 znovuzrodenie vďaka úsiliu remeselníkov z DESURA - z tejto skvelej hry sa stal takzvaný 3D.

Čo je nové?

Áno, absolútne NIČ! Vo výsledku sa všetky chyby a neopravené chyby z Pilot Brothers 3D presunuli do tejto časti. Najzaujímavejšie je, že my, bežní kupujúci, sme okamžite podvedení tým najneslušnejším spôsobom, v mene hry: 3D vôbec neexistuje, ak by sa K-D LAB rozhodli, že mierne zatienení a zaoblení 3D hrdinovia superponovaní na absolútne plochých miestach pull for 3D, veľmi sa mýlili. Toto je takzvané 2.5D a nekvalitné, kryté slávnym menom „Pilot Brothers“. Animáciu bratov v určitom úseku možno nazvať realistickou, je, ako to povedať, nervóznu - postavy sa pohybujú ako hniezdiace bábiky a podľa toho aj vyzerajú. Mimochodom, takáto grafika má výhody: napríklad táto podoba 3D bude lietať na akomkoľvek automobile, ktorý spĺňa aspoň minimálne požiadavky. Ale bez ohľadu na to, aké sladké bolo víťazstvo, horkosť porážky je vždy silnejšia, alebo skôr je jednoducho nemožné hrať túto hru na LCD monitoroch dlhšie ako 15 minút! Pri nemennom rozlíšení 800 * 600 obraz neustále vibruje ako voda z kameňa, ktorý je do neho hodený. Úprimne povedané, je lepšie hrať plne vykreslenú verziu hry Pilot Brothers ako táto podoba 3D.

Ale je to naozaj také zlé?

Vonkajšie sklamanie pominie pomerne rýchlo, najmä po vypočutí niekoľkých dialógov a zvukovej stopy, pretože ich autorom nebol nikto iný ako Michail Piskunov, ktorý nám je známy z dabingu hry „VANGERS“. Tu môžete počuť také slovné frázy, ktoré v bežnom živote nikdy nebudete počuť: „Divergencia od amorfného prúdu sa pohodlne nemení“ atď. Ale navyše, bratia nevedia jeden dialóg, ale niekoľko pre niektorú tému. Nechýbajú ani vtipné atrapy objektov, založené na animácii a udržiavaní humornej atmosféry hry, ktoré vyvolávajú nostalgiu za click-questmi z 90. rokov minulého storočia.

Hrateľnosť a zápletka.

Inovácie v hrateľnosti boli v porovnaní s „ negatívom Zeme “ obrovské a pri „ záhradných škodcoch “ veľmi malé“.

Najprv sa pozrime na rozdiely od Pilot Brothers: The Other Side of the Earth. Predtým mali piloti jeden inventár pre dvoch, teraz sú už dvaja: každý má svoj vlastný a niektoré predmety môže používať iba jedna z postáv. Problém však je, že hranie sa stalo nudnejším, pretože niektoré položky sú k dispozícii iba na tomto mieste a jasne nám dávajú jasne najavo, že sa tu musia používať, a toto, ako vidíte, nejako nie je bratské. Teraz však v skutočnosti existuje tretia postava - Pes, ktorá pomôže pri zložitej úlohe: odhalenie tajomstiev klubu chovateľov psov (pes sa určite objaví z nejakého dôvodu)!

Ale na rozdiel od prvej 3D časti sa hrá lepšie, pretože minihry sa stali rozmanitejšími, bohatšími a vo všeobecnosti zrelšími. Teraz si naozaj musíte rozbiť hlavu, a nie hlúpo vyliezť na strom a skákať preč od bateriek.

Dej sa stal jasnejším, ešte zaujímavejším. Dotklo sa to takmer všetkých obyvateľov Berdičeva, odhaľujú sa nám nové tajomstvá tohto pokojného mesta! Hrajte a dozviete sa to!

Epilóg.

Neviem, našťastie alebo bohužiaľ, táto hra nespĺňala moje nádeje a nádeje mnohých, ale zúrivých fanúšikov poteší ďalšie vytvorenie „K-D LAB“. Ale na rozdiel od prvých 3D ZBIEROK môže túto hru hrať a mal by každý. A dúfam, že táto hra nebola posledná. POČKÁ!

PS

Plusy: Príjemný soundtrack od Maxima Sergejeva, vynikajúce dialógy od Michaila Piskunova, príjemná hrateľnosť.
Mínusy: Ostrá a nervózna grafika, málo kompetentná animácia.

 


Signalizačná správa ÚKSÚP Možno si už viacerí pestovatelia všimli skutočnosť, že odstup kvitnutia jednotlivých ovocných druhov sa akoby každoročne viac približuje k sebe až splýva do veľmi krátkeho obdobia niekoľkých dní. Je tomu aj toho roku, keď takmer naraz kvitnú mandle, marhule, broskyne aj skoré slivkoviny, napr. ringloty, a začínajú aj čerešne a višne. Avizované ochladenie v posledný víkend nastalo a počas neho zakvitli aj pravé trnky a hneď na to bude krátka tzv. trnková zima s hrozbou mrazov aj v nížinách. Či bude toto posledné mrazové obdobie, ťažko povedať, ale skôr nie. Vpády arktického vzduchu priamo zo severu sa tejto jari akosi pravidelne opakujú.
Skorú, tzv. nepravú červivosť plodov sliviek spôsobujú piliarky. Najteplejšie oblasti, v ktorých skoré slivkoviny už dokvitajú, upozorňujeme, že ochrana proti piliarkam spočíva v jednom dôkladnom postreku stromov ihneď po ich odkvitnutí, keď opadávajú posledné korunné lupienky kvetov (nie skôr, keď ešte lietajú včely!). Ošetrenie má význam iba v miestach pravidelných škôd. Na sledovanie rojenia a odchyt dospelých piliarok sa používajú Biele lepové dosky, Stopset B a Arboband – lepové dosky biele, ktoré je potrebné vyvesiť do korún stromov približne 10 dní pred kvitnutím, čo ešte vo vyšších slivkových polohách možno stihnúť. Na chemickú ochranu sú povolené prípravky Decis EW 50, Decis Protech (aj v malospotrebiteľskom balení – MB), Delta EW 50, Dinastia a iba v malospotrebiteľskom balení Decis Al, Sanium Ultra a Sanium Ultra, Al, ktoré sú povolené proti žravým a cicavým škodcom na všetkých ovocných drevinách.
U viniča sa blíži termín ošetrovania proti kučeravosti tzv. postrekom na sucho. Chemická ochrana je potrebná výlučne iba v tých vinohradoch, kde v minulom roku roztoče spôsobili významnejšie škody, a kde nie je použitá biologická ochrana. V zdravých viniciach ošetrovať netreba! Pripomíname, že plstnatosť nemá žiadny hospodársky význam a kučeravosť je tak lokálny problém zväčša iba niekoľkých silne napadnutých krov, že ošetrovanie celej vinice je takmer vždy nepotrebné, ale sa treba zamerať iba na skutočne napadnuté kry. Silne napadnuté kry viac rokov po sebe je rozumnejšie mechanicky odstrániť a spáliť. Jarný postrek je najúčinnejší počas slnečných dní pri teplote 12-15oC. V štádiu pučania (štádium tzv. včielky) možno použiť prípravky RWA Cumulus WG, Kumulus WG (aj MB), Síra 800 WG, Sirus a Thiovit Jet (aj MB), ktoré sa môžu použiť aj ihneď po vypučaní, avšak s nižšou koncentráciou. Bez ohľadu na vegetačné štádium je povolený prípravok Ortus 5 SC (aj MB), ktorý možno používať aj počas vegetácie postrekom na list, čo je aj vlastne najbežnejší spôsob jeho aplikácie. Najvhodnejšia, najekonomickejšia, najistejšia a prírode najbližšia je ale biologická ochrana použitím dravého roztoča Typhlodromus pyri. I keď priame náklady na vykonanie tohto zásahu sú pomerne vysoké, pri dodržaní podmienok použitia, ale najmä pri správnom výbere ostatných prípravkov počas vegetácie proti hubovým chorobám či iným škodlivým organizmom sa dosiahne trvalá ochrana na celú životnosť vinohradu. Častou otázkou vinohradníkov je, či tento jarný postrek účinkuje aj proti múčnatke. Treba konštatovať, že oficiálna autorizácia nie je uvedená pri žiadnom prípravku a o vedľajšom účinku tiež nie sú na etiketách žiadne údaje. Avšak vzhľadom na to, že ide o sírnaté prípravky, je určitý predpoklad i keď nižšieho účinku proti múčnatke aj v tejto skorej fáze ošetrovania. Veľmi dobrý protimúčnatkový účinok je až v štádiu dĺžky letorastov na úrovni 10-15 cm.
Ing. Stanislav Barok
ÚK
Zdroj: ÚKSÚP
  UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
072ef3a661bda6c0286b6eca43cacbc1