Aktuality   Predpoveď počasia Aktuálne počasie   Letoviská Voda Hory Snehové správy Web kamery Turist Info Zdravie Astro Pranostiky Slnko Mesiac Meniny Horoskopy Lunárny kalendár Agro Lexikón   Služby Kontakt
Vyhľadávanie
Náhľad kamier
 

Adriána

Adriána je zvodná, najmä opačné pohlavie priťahuje svojou krásou a pôvabom. Jej podmaňujúcemu šarmu sa dá len ťažko odolať, čo patrične využíva vo svoj prospech.

Meno pochádza z latinského mužského tvaru Hadrianus a v preklade znamená "prichádzajúca od mora", príp. "prichádzajúca z talianskeho mesta (H)adrie".

Nositeľky tohto pomerne zaužívaného mena oslovujeme Adrianka, Ada, Aďa, Ria alebo Riana.

 

Ladislav a Ladislava

Mužské krstné meno Ladislav je zrejme vplyvom maďarčiny pozmenená podoba mena Vladislav. V latinčine má meno tvar Ladislaus, v češtine identický Ladislav, maďarčina používa tvar László. V neformálnom kontakte sa preň u nás zaužívali oslovenia Laco, Lacino.

Meno má aj svoj ženský variant Ladislava, jeho nositeľky oslovujeme Laďa alebo Laďka. Z hľadiska frekvencie výskytu však patrí k menej zaužívaným.

Ladislav je dynamický muž, niekedy až nespútaný živel, Ladislava je neposedná, často sa u nej prejavujú črty nevyrovnanej osobnosti.

Zdroj: slovnik.dovrecka.sk, www.krstne-mena.eu
 UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

 
 
Letenky
Pelikan