Warning: session_start() [function.session-start]: open(/var/lib/php5/sess_cf70985d8314344e970894127f0976ed, O_RDWR) failed: Read-only file system (30) in /var/www/novyindex.php on line 40
Astro | Meniny - Meteo.sk
  Aktuality   Predpoveď počasia Aktuálne počasie   Letoviská Voda Hory Snehové správy Web kamery Turist Info Zdravie Astro Pranostiky Slnko Mesiac Meniny Horoskopy Lunárny kalendár Agro Lexikón   Služby Kontakt
Vyhľadávanie
Náhľad kamier
 

Ondrej a Andrej

Ondrej miluje slobodu, nezávislosť a voľnosť vo všetkom, do čoho sa pustí.

Meno má grécky pôvod a v preklade znamená "statný", "mužný", "odvážny". Jeho príbuzným variantom je meno Andrej, ktoré je odvodené z gréckeho Andreas a uplatnilo sa aj v maďarčine v tvare András, Andor alebo Endre či v poľštine v tvare Andrzej. Z češtiny poznáme meno Ondřej.

Obe mená patria na našom území k bežne používaným, a tak sa k nim prirodzene vyprofilovalo aj viacero alternatív. K Ondrejovi Ondro, Ondráš, Ondriš alebo Oňo, Andreja oslovujeme aj Andro, Andriš, Andráš alebo Anduš.

 

Edmund

Edmund je precízny, niekedy až prehnane punktičkársky. Jeho doménou je spoľahlivo a pedantne odvedená práca.

Meno má anglický pôvod, je zložené zo staroanglických slov "éad" a "mund" a v preklade znamená "mocná ochrana" alebo "mocný, bohatý ochranca".

S nositeľmi tohto mena sa na Slovensku stretávame výnimočne a oslovujeme ich aj Edo, Eduš, Edušo, Edmo, Edmino, Edminko.

Zdroj: slovnik.dovrecka.sk, www.krstne-mena.eu
 UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

 
 
Letenky
Pelikan