Aktuality   Predpoveď počasia Aktuálne počasie   Letoviská Voda Hory Snehové správy Web kamery Turist Info Zdravie Astro Pranostiky Slnko Mesiac Meniny Horoskopy Lunárny kalendár Agro Lexikón   Služby Kontakt
Vyhľadávanie
Náhľad kamier
 

Milena

Ženské krstné meno Milena, ktoré má slovanský pôvod, sa u nás vyskytuje pomenej a v preklade znamená "milá", "milovaná". Niektoré pramene uvádzajú, že ide o domácku podobu mena Miloslava. Blízky pôvodný význam majú aj mená Amáta, Amanda, Grácia a mená odvodené zo základov "ľub" a "mil".

Mileny, ktoré oslovujeme aj Milenka alebo Minka, majú zmysel pre poéziu a krásu, preto sú otvorené všetkým druhom umenia, nevynímajúc umenie milovať.

 

Igor

Igor je svedomitý, dôsledný muž, ktorého mimoriadne zodpovedný prístup k povinnostiam a prehnaný zmysel pre poriadok radia k úzkostlivým puntičkárom z iného sveta.

Toto ruské meno má islandský pôvod. Originálny tvar Igwarr pochádza zo staroislandského spojenia slov "Ingwio" a "wara", v preklade "boh Ingwio ochraňuje", "pod ochranou boha Ingvia". Rovnaký pôvod majú aj mená Ivan a Ivor.

Nositeľov tohto sympatického a na Slovensku menej rozšíreného mena oslovujeme Igorko alebo Igino.

Zdroj: slovnik.dovrecka.sk, www.krstne-mena.eu
 UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

 
 
Letenky
Pelikan