Aktuality   Predpoveď počasia Aktuálne počasie   Letoviská Voda Hory Snehové správy Web kamery Turist Info Zdravie Astro Pranostiky Slnko Mesiac Meniny Horoskopy Lunárny kalendár Agro Lexikón   Služby Kontakt
Vyhľadávanie
Náhľad kamier
 

Hilda

Hilda je ženské krstné meno, ktoré bolo pôvodne nemeckou domáckou podobou mien so základom Hilde. Patria k nim napr. mená Brunhilda alebo Hildegard, ktoré sú odvodené zo staronemeckého slova "hiltja" čiže "boj", "bojovníčka". V ruštine je ekvivalentom meno Giľda, v maďarčine Ildikó.

S nositeľkami tohto krstného mena sa na Slovensku stretávame len občas a oslovujeme ich aj Hildina, Hildi alebo Hilduša.

Hilda je cnostná žena, vedie počestný život a jej bezúhonnosť len zvyšuje jej morálny kredit.

 

Otília

Ženské krstné meno Otília je odvodené z francúzskeho Odile alebo priamo z nemeckého Othilde, ktoré má pravdepodobne korene v staronemeckom spojení slov "ót" a "hiltja", čo v preklade znamená "mocná, bohatá bojovníčka". V súčasnosti sa s menom stretávame aj v nemeckej podobe Odilie alebo ruskej Otilija.

Matričné záznamy vypovedajú o tom, že meno Otília nepatrí medzi mladými rodičmi k preferovaným, preto sa s ním medzi ženskou populáciou stretávame len výnimočne. Familiárne Otíliu oslovujeme Otila, Ota, Tila alebo Tilka.

Otília je objektívna žena, v záujme spravodlivosti sa prezentuje nezaujato, nikomu nenadŕža a na veci má realistický pohľad.

Zdroj: slovnik.dovrecka.sk, www.krstne-mena.eu
 UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

 
 
Letenky
Pelikan