Aktuality   Predpoveď počasia Aktuálne počasie   Letoviská Voda Hory Snehové správy Web kamery Turist Info Zdravie Astro Pranostiky Slnko Mesiac Meniny Horoskopy Lunárny kalendár Agro Lexikón   Služby Kontakt
Vyhľadávanie
Náhľad kamier
 

Stela

Stelka, Stelinka, Steli... Takto nejako môžeme oslovovať dnešnú oslávenkyňu Stelu.

Je to citlivá, vnímavá žena s otvoreným srdcom a jemnými spôsobmi. O jej vlastnostiach dostatočne vypovedá aj preklad mena, ktoré je latinského pôvodu (Stella) a znamená "hviezda".

Na Slovensku sa meno Stela nevyskytuje často, svojím pôvodným významom sú mu blízke mená Astra, Estera, v španielčine Estella, z mužských Hvezdoň a Zvezdan.

 

František

Mužské meno František je odvodené od mena svätého Františka z Assisi a podľa talianskej podoby Francesco znamená "malý Francúz".

František je na našom území bežne zaužívané meno (kedysi sa používala aj staršia podoba Frančišek). Jeho nositeľov voláme Fero, Feri, Ferino, Ferko, ale aj Fraňo alebo Fáno. Známe sú tiež inojazyčné verzie mena: latinská Franciscus, nemecká Franz, francúzska François, španielska Francisco či maďarská Ferenc. Meno má na Slovensku aj ženskú podobu Františka, ktorej je v kalendári pridelený 9. marec.

František je bystrý človek, ktorý všetko pozorne vníma a rýchlo sa učí.

Zdroj: slovnik.dovrecka.sk, www.krstne-mena.eu
 UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

 
 
Letenky
Pelikan