Milí návštevníci. Z dôvodu technickej poruchy sú niektoré časti našej stránky nedostupné. Na odstránení závad pracujeme. Ďakujeme za pochopenie!
  Aktuality   Predpoveď počasia Aktuálne počasie   Letoviská Voda Hory Snehové správy Web kamery Turist Info Zdravie Astro Pranostiky Slnko Mesiac Meniny Horoskopy Lunárny kalendár Agro Lexikón   Služby Kontakt
Vyhľadávanie
Náhľad kamier
 

Júlia a Juliana

Ženské krstné meno Júlia je utvorené z rímskeho rodového mena s významom "vlasatá", "mladá", "žiariaca" alebo (z Jovilius) "božská".

Meno Juliana má zase latinský pôvod, s významom "patriaca rímskemu rodu Juliovcov".

Z inojazyčných ekvivalentov mena Júlia môžeme spomenúť napr. taliansky tvar Giulia alebo Giulietta, Juliana má svoje pendant napr. vo francúzskom mene Julienne.

Nositeľky oboch pekných, aj keď starších a v súčasnosti menej častých mien oslovujeme Julka, Julinka, Uliana, Uľa, Jula či Juľa.

Júlia aj Juliana sú vznešené ženy vzbudzujúce obdiv a úctu. Dbajú na svoj distingvovaný rečový prejav a uhladené spôsoby, nemajú s tým však žiadne problémy, pretože aristokracia im je daná. 

Želmíra

Želmíra je meno južných Slovanov a jeho význam je "tá, ktorá si želá mier". Existuje aj mužský variant Želmír, príp. Želimír, v slovenskom kalendári však ani jedno z týchto mien priestor nemá.

Želmíra je zásadová, vo svojej dôslednosti nepripúšťa nijaký kompromis a jej nemenné postoje majú neraz punc tvrdosti.

Zdroj: slovnik.dovrecka.sk, www.krstne-mena.eu
 UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

 
 
Letenky
Pelikan